• kontakt@twojabrocha.pl

Co jeść przy zakwaszeniu organizmu?

Co jeść przy zakwaszeniu organizmu?

Jeśli postawimy na dietę, która oparta będzie o warzywa, owoce, kiełki, pestki czy rośliny strączkowe to będzie można poradzić sobie w walce z depresją. Udowodniono to badaniami jakie zostały opublikowane w jednym z czasopism medycznych.

Przeprowadzone były obszerne badania dotyczące 15 tysięcy osób, dzięki którym udało się potwierdzić, że stan psychiczny człowieka będzie powiązany ze sposobem odżywiania oraz tym jakie wartości odżywcze dostarczamy do organizmu. Te badania jakie zostały przeprowadzone dają szersze spojrzenie na zdrowie psychiczne w kontekście odżywiania.

Ostatecznie badane były trzy diety:

  • śródziemnomorska
  • dieta prowegańska
  • alternatywna dieta prozdrowotna indeks 2010

Wszyscy, którzy brali udział w badaniach mieli uzupełniać raporty z tego jak trzymają dietę i jaka jest jej atrakcyjność. Im wyższy wynik został uzyskany tym uczestnik miał zdrowszą dietę. Ocena polegała na tym, że różne noty dawno poszczególnym posiłkom. Między innymi właśnie dlatego mięso czy słodycze, źródła kwasów tłuszczowych nasyconych były oceniane nisko zaś warzywa czy owoce oraz kwasy omega 3 i omega 6 oceniano pozytywnie. Prowadzący badanie starali się ocenić jaki wpływ na zdrowie psychiczne człowieka może mieć dieta.

Prawidłowa dieta

Okazało się dzięki przeprowadzonym badaniom, że istnieje powiązanie między zdrowiem psychicznym a dietą i jest ono dość istotne. Uczestnicy badań, którzy spożywali te składniki, które oceniane były pozytywnie ostatecznie okazało się, że cieszą się lepszym zdrowiem psychicznym niż te osoby, które zdecydowały się na przyjmowanie składników ocenianych w dietach niżej. Jednocześnie udało się określić, że raz osiągnięcia równowaga organizmu nie będzie się już poprawiać ani pogarszać, nawet jeśli zmieni się odżywianie na zdrowsze niż dotychczas. Zdrowe nawyki żywieniowe potwierdzają, że pojawi się dobry wpływ na pozytywne myślenie oraz nastawienie do życia osób, które będą na diecie. Dlatego można mówić o wyraźnym powiązaniu tych dwóch elementów i dalej o tym jak silny wpływ można odnotować na ludzkie życie.

Wyniki badań jakie zostały nam opublikowane oparte są na okresowych raportach stanu zdrowia uczestników badania a także kontrolnych wizytach u psychologia. Wciąż jednak bardziej szczegółowych badań nam brakuje, dlatego jeśli chce się dokładniej określić wpływ poszczególnych produktów na zdrowie i skłonności neurologiczne powinno się prowadzić kolejne badania. Dodatkowo jeszcze konieczne będą również badania, które pozwolą jasno określić, które składniki odżywcze mogą mieć największy wpływ na występowanie u człowieka depresji a także stanów depresyjnych.

Udostępnij:

Polecamy

Odkwaszanie organizmu - ProDeacid

Polecamy

Polecamy aloes do picia od DuoLife: duoaloes.pl

Zobacz