• kontakt@twojabrocha.pl

Odkwaszanie organizmu

Odkwaszanie organizmu

Złe samopoczucie, osłabienie, postarzenie się skóry i rozdrażnienie to znak, że nasz organizm ma problem i na pewno badanie krwi będzie nam przydatne.

Warto w takiej sytuacji postarać się o realizowanie dokładnych badań, które pozwolą nam określić czy jest problem z równowagą kwasowo zasadową. Skąd mogą się takie zaburzenia brać. Przede wszystkim powodem będzie jedzenie w pośpiechu, szczególnie takich produktów, które są wysoko przetworzone. Można liczyć się z tym, że w konsekwencji nasz organizm będzie ciągle zmęczony, będziemy mieli problemy z koncentracją i dopadnie nas ciągle pojawiający się głód. Może być również problem z wzdęciami i zaparciami, a worki przed oczami będą cechą naszej urody. W takim przypadku warto zacząć myśleć o swoim zdrowiu i należy się zastanowić czy pH naszego organizmu nie będzie nieodpowiednie. Tylko przy zachowanej równowadze kwasowo zasadowej nasz organizm będzie funkcjonował prawidłowo.

Stany, które nie będą odpowiednie doprowadzą do zaburzeń organizmu i utrudnione będzie między innymi usuwanie toksyn. Może to prowadzić do welu poważnych chorób, wśród których będzie cukrzyca, reumatyzm czy problemy z nowotworami. Najbardziej zakwaszające nasz organizm produkty to mięso, węglowodany, cukier czy mąka oraz tłuszcze, kawa, herbata i produkty mleczne. Nadmiar tych produktów i do tego stres i brak aktywności prowadzić będą do zwiększenia ilości składników kwasowych w organizmie. Jeśli chodzi o ryż i kasze należy uważać na to, by spożywać je wyłącznie al dente. Należy starać się unikać zup zagęszczanych mąką, sosów. Dobrze będzie unikać słodyczy, można zamienić je na suszone owoce albo ciastka razowe. Musimy ograniczyć ilość składników białka zwierzęcego, wędlin.

Metoda na kwasy

Dieta odkwaszająca to nie tylko unikanie niektórych produktów oraz eliminacja złych nawyków. Ale również wprowadzenie do posiłków, tych składników, które będą miały charakter alkalizujący i wpłyną korzystnie na pracę naszego organizmu. Zawsze można się wspierać dużą ilością spożywanej wody.

Udostępnij:

Polecamy

Odkwaszanie organizmu - ProDeacid

Polecamy

Polecamy aloes do picia od DuoLife: duoaloes.pl

Zobacz