• kontakt@twojabrocha.pl

Jak leczyć zakwaszenie organizmu?

Jak leczyć zakwaszenie organizmu?

Zarówno złe nawyki żywieniowe, jak i nieodpowiedni styl życia, są w stanie w istotny sposób odbić się na naszym zdrowiu.

Szczególnie niebezpieczne wydaje się w tym kontekście magazynowanie przez organizm nadwyżek kwasu, który nie może być już zneutralizowany. W takiej sytuacji mamy do czynienia z zakwaszeniem organizmu. Problem ten daje się nam poważnie we znaki, cieszy jednak to, że w walce z nim wcale nie jesteśmy bez szans na zwycięstwo. Tu najlepszym rozwiązaniem wydaje się stawianie na zdrową dietę, a więc na taką, która przyczynia się do neutralizacji szkodliwego działania kwasów. W tym kontekście stawia się przede wszystkim na produkty zasadotwórcze, przy jednoczesnym ograniczeniu spożycia tych, które odznaczają się charakterem kwasotwórczym.

Jednym z twórców terapii odkwaszających oraz jej gorącą entuzjastka jest dr Renate Collier. Warto zapoznać się z jej teoriami, jest ona bowiem również autorką wyjątkowo skutecznych zasad, na jakich opiera się proces odkwaszania organizmu. Podstawowa mówi o tym, aby przynajmniej na jakiś czas wyeliminować z diety produkty o charakterze zakwaszającym na rzecz owoców i warzyw, których liczba w diecie często jest niewystarczająca. Wskazane jest także jedzenie z umiarem i odchodzenie od przejadania się, jedzenie bez niepotrzebnego pośpiechu i dokładne przeżywanie każdego kęsa tak, aby był przez nas dobrze nasączony śliną.

Nie można też zapominać o regularności – stałe pory posiłków są bowiem cennym wsparciem dla naszego organizmu. Oczywiście, nie jest to jedyna metoda radzenia sobie z problemem zakwaszenia organizmu. Wskazane jest między innymi łagodne oczyszczanie jelit umożliwiające pozbycie się zalegających złogów, które powodują nie tylko dolegliwości bólowe, ale również trawienne. Cennym wsparciem może być też wspomagający regenerację jelit automasaż brzucha oraz masaż odkwaszający, który dodatkowo poprawia ukrwienie oraz napięcie naszej skóry. Oryginalnym rozwiązaniem jest też chirogimnastyka znana z tego, że wspomaga eliminowanie złogów kwasowych z organizmu, a do tego – usprawnia stawy.

Udostępnij:

Polecamy

Odkwaszanie organizmu - ProDeacid

Polecamy

Polecamy aloes do picia od DuoLife: duoaloes.pl

Zobacz