• kontakt@twojabrocha.pl

Zioła, które alkalizują. Przyprawiaj zasadowo i na zdrowie!

Zioła, które alkalizują. Przyprawiaj zasadowo i na zdrowie!

Zasadowy styl życia oraz dobrze prowadzona dieta to skuteczny sposób na to, by poradzić sobie z problemami ze zdrowiem.

Powinniśmy każdego dnia około 5 razy dziennie spożywać owoce i warzywa oraz odpowiednią ilość zasadowego pożywienia każdego dnia. Najnowsze badania pokazują, że zioła oraz przyprawy również mogą nas wspierać gdy chcemy zachować zdrowie oraz dobrą kondycję przez długie lata. W naszej diecie musi być miejsce na zdrowe składniki, które będą nas chronić przed rakiem. Warto wybierać takie produkty, które nie pozwolą na to, by kształtowały się właśnie komórki rakowe. Zioła, które alkalizują organizm są bardzo cenne. Można również starać się o dostarczenie do organizmu każdego dnia porcji zielonych warzyw, które również korzystnie działają na nasze zdrowie. Zasadowy styl życia i dobrze prowadzona dieta to skuteczny sposób na zapobieganie występowania problemów ze zdrowiem. Rekomendowane będzie dbanie o swoje posiłki, ponieważ to właśnie dzięki temu unikniemy problemów z nadmiernym zakwaszeniem naszego organizmu.

Czym przyprawiać, żeby nie chorować?

Czosnek — osoby, które będą jadły czosnek będą zdecydowanie rzadziej chorować. Spożywanie nawet jednego ząbka każdego dnia będzie nas chronić przed nowotworami układu pokarmowego. W czosnku mamy składniki, które blokują pracę rakotwórczych substancji w naszym organizmie.

Pieprz Cayenne – pikantna przyprawa, która intensywny smak, ale w Polsce nie jest bardzo znana. Ma silne działanie alkalizujące. Dzięki niej można neutralizować skutecznie potencjalne kwasy w organizmie.

Ostropest plamisty – to bardzo cenna przyprawa, gdy chodzi o zdrowie naszej wątroby oraz walkę z nowotworami. Nasiona rośliny są silnym antyoksydantem a mleczko będzie miało silne działanie alkalizujące.

Kurkuma – to przyprawa, która pochodzi z Indii a kolor zawdzięcza kurkuminowi, który będzie nas chronił przed nowotworami. Mamy dowody na cofanie się zmian nowotworowych dzięki tej przyprawie.

Złocień maruna – badania wykazały, że substancje w tej roślinie będą skutecznie walczyć z nowotworami skóry.

Pszenica zielona – picie regularnie jednego kieliszka koktajlu z młodej pszenicy będzie dawać nam efekt alkalizujący. Młode roślinki są bogate w mikroelementy i sole mineralne.

Ruszczyk kolczasty (myszopłoch) – zaleca się, by stosować ten składnik w momencie, gdy mamy problemy z krążeniem, kiedy pojawiają się żylaki i uczucie ciężkich nóg.

Szczaw polny – może być używany przez osoby, które chorują na raka, albo cierpią z powodu przyjmowania leków. Stosowany regularnie odbudowuje to co niszczył w organizmie nowotwór.

Udostępnij:

Polecamy

Odkwaszanie organizmu - ProDeacid

Polecamy

Polecamy aloes do picia od DuoLife: duoaloes.pl

Zobacz