• kontakt@twojabrocha.pl

Dieta zasadowa - sposób na dobre samopoczucie

Dieta zasadowa - sposób na dobre samopoczucie

Dieta zasadowa, którą nazywa się także jako alkaliczną to nie jedyny sposób na to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Będzie to także szansa na poprawę samopoczucia.

Jeśli weźmiemy pod uwagę to jak bardzo ważne będzie odpowiednie zachowanie równowagi kwasowo zasadowej organizmu to bardzo szybko docenimy wartość diety. Równowaga będzie zachowana, jeśli będziemy mieli poziom PH krwi mniej więcej w okolicach 7,4. Jeśli będą się pojawiać odchylenia od tej normy będzie można mówić o zasadowicy oraz kwasicy. Czyli będą to problemy z nieodpowiednim pH naszej krwi. Dieta zasadowa ma za zadanie utrzymywać pH krwi w normie i tym samym będzie można zapewnić sobie również dobre samopoczucie, co także ma duże znaczenie.

Dieta zasadowa – jadłospis

Dieta zasadowa będzie polegać na stopniowej zmianie proporcji produktów kwasowych i alkalizujących w codziennym jadłospisie. Produkty zasadowe powinny być w formie 80% posiłków, natomiast kwasotwórcze produkty jedynie jako około 20%. Do produktów kwasowych, których powinniśmy unikać musimy zaliczyć jajka, białka zwierzęce, cukier, mąkę, płatki owsiane, ryż, kaszę jęczmienną, makaron i wszelkie złe tłuszcze. Wysoki odczyn kwasowy ma również herbata, kawa i alkohol. Jadłospis tej diety powinien składać się przede wszystkim ze składników alkalizujących. Tutaj wymienić będzie można między innymi warzywa, które rzeczywiście świetnie się sprawdzają.

Podobnie takie owoce jak cytrusy, które mimo że są kwaśne będą miały zasadowy odczyn. Dobrze będą się sprawdzać migdały, orzechy laskowe, ziarna słonecznika. Soja w każdej postaci także będzie dobrym rozwiązaniem. Dietę zasadową będzie warto stosować w momencie, gdy mamy problemy z zawrotami głowy, pojawia się senność, mroczki przed oczami, nudności, osłabienie, gorzki smak w ustach czy bóle głowy. Dieta może być stosowana przez osoby, które nie czują się najlepiej i zauważają u siebie samopoczucie, które nie będzie na dobrym poziomie. nie zawsze trzeba restrykcyjnie zmieniać dietę i ze wszystkiego rezygnować. Czasami może się okazać, że stopniowa zmiana nawyków i wprowadzenie nowych posiłków będzie wystarczające.

Udostępnij:

Polecamy

Odkwaszanie organizmu - ProDeacid

Polecamy

Polecamy aloes do picia od DuoLife: duoaloes.pl

Zobacz