• kontakt@twojabrocha.pl

Dieta odkwaszająca: co jeść? Porady i pomysły na menu od DIETETYCZKI cz II

Dieta odkwaszająca: co jeść? Porady i pomysły na menu od DIETETYCZKI cz II

Jeśli chodzi o dostarczycieli kwasów to na pewno będą to wszelkie mięsa. Niezależnie czy chodzi o dziczyznę, dróg czy wieprzowinę na pewno będzie to jedzenie kwasotwórcze. Podobnie jajka, rosoły. Produkty, które będą wpływać na produkcję kwasów to oczywiście cukier oraz wszelkiego rodzaju słodycze z cukrem w składzie. Alternatywą może być tutaj stewia, która ma działanie lekko alkalizujące. Także mąka oczyszczona nie będzie korzystna dla naszego organizmu, ponieważ będzie powodowała wiele poważnych problemów. Tak samo biały ryż. Lepiej będzie wybierać tutaj komosę ryżową, kaszę gryczaną bądź też orkisz.

Na zakwaszenie wpływają także słodzone napoje, kawa, herbata czarna oraz alkohol. Niektóre składniki naszej diety mogą mieć charakter neutralny, a więc będą pozwalały na utrzymywanie odpowiedniej równowagi między kwasami oraz zasadami i będzie można je bezpiecznie wprowadzać do diety. Tutaj wymienić można między innymi naturalne oleje czy orzechy włoskie, które są korzystne dla naszego zdrowia. Jeśli ktoś chce prowadzić dietę odkwaszającą organizm to na pewno powinien włączyć koktajle mleczno – owocowe, sok z buraków czy zielone koktajle warzywne i koktajle z sałaty oraz mango. Dobrze będzie się także sprawdzać awokado, pomarańcza oraz gruszka. Seler naciowy, jarmuż czy zielony ogórek i jabłko to również szansa na skuteczne oczyszczenie naszego organizmu.

Nie można zapominać o tym, ze cenne dla naszego organizmu są także wszelkiego rodzaju sałaty z dodatkiem pomidora i orzechów bądź też różnorakich kiełek. Jeśli chcemy prowadzić dietę odkwaszającą to tak naprawdę mamy całkiem sporo udanych propozycji i dobrze będzie je wykorzystywać. Nie można zapominać o tym jak ważne mogą być dla nas aromatyczne przyprawy, które także mogą mieć działanie alkalizujące. Jeśli chcemy coś przegryzać to na pewno warto decydować się na rzodkiewki, seler naciowy czy słupki marchewki. W ten prosty sposób zmieniając nieco swoją codzienną dietę będziemy mogli skutecznie zadbać o zdrowie naszego organizmu.

Udostępnij:

Polecamy

Odkwaszanie organizmu - ProDeacid

Polecamy

Polecamy aloes do picia od DuoLife: duoaloes.pl

Zobacz